
Taco a la vega met gemarineerde bloemkool en paneer kaas
Dit recept voor taco a la vega met gemarineerde bloemkool en paneer kaas past binnen een gezond voedingspatroon. Paneer is een Indische kaas gemaakt van koemelk. Deze kaas is laag in vet en hoog in eiwitten wat het een interessante eiwitbron maakt.
Ingrediënten (1 persoon)
1/2 kleine bloemkool
60 g paneer of feta
30g kikkerwtenmeel
60ml magere melk
srirachaus naar smaak
1 klein teentje look
1/2 tl komijn
1/2 tl paprikapoeder
1/2 tl kurkuma
snuifje chilipoeder
1 kleine volkoren tortillawrap
handje ijsbergsla
1/2 kleine avocado
2 el magere yoghurt
1 el gehakte koriander
P&Z
Bereiding:
1. Verwarm de oven voor op 180°. Meng ondertussen de ingrediënten voor de bloemkoolmarinade: kikkererwtenmeel, geperste look, komijn, paprika, kurkuma, sriracha, chilipoeder, melk en 60ml water. Snijd de bloemkool in roosjes en rol ieder stukje even door de marinade. Bekleed een bakplaat met bakpapier en verdeel de bloemkoolroosjes over de plaat. Plaats gedurende circa 15’ in de oven.
2. Plet de avocado en meng onder de yoghurt samen met de gehakte koriander. Werk deze sauz af met P&Z.
3. Hak de paneer in blokjes van 1 cm en voeg nog gedurende 15’ toe aan de bloemkool in de oven. De bloemkool dient er circa 30’ in totaal in te staan. Je kan de paneer ook even door de marinade rollen voor je ze in de oven plaatst.
4. Haal het bloemkool- paneermengsel uit de oven. Neem de tortilla en leg deze opnieuw op het bakpapier. Vul 1 helft met het mengsel en plaats gedurende circa 5’ in de oven.
5. Snijd ondertussen de ijsbergsla in reepjes. Voeg deze toe aan de taco en werk af met de avocado saus.
Smakelijk